Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği’nden TÜRKSOY’a ziyaret

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet TÜRKSOY’u ziyaret ederek Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı ile görüştü.

 Bilal Çakıcı, Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Boğa ve Genel Sekreter Cemal Akkuş’tan oluşan heyeti kendi makamında kabul etti.  

İki kuruluş arasında iş birliği olanakları ve geleceğe yönelik ortak faaliyetlerin ele alındığı görüşmede, taraflar arasında iş birliğinin güçlenmesi kararlaştırıldı.

Görüşmede, Türk Dünyası’nın entegrasyonunda önemli rol üstlenmiş ve Türk halklarının kültür ve sanatının ortak çatısı niteliğindeki TÜRKSOY ile bünyesindeki 2 konfederasyon, 11 federasyon ve 80’e yakın dernekle Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği’nin ortak faaliyetlerin yapılması konusunda çalışmaların hızlandırılması yönünde mutabakata varıldı.

Heyetle birlikte TÜRKSOY’un ilan ettiği Türk Dünyası Kültür Başkentleri projesi kapsamında kültür başkenti bayrağını dalgalandıran şehirlerin fotoğraflarından oluşan sergiyi gezen Bilal Çakıcı, TÜRKSOY ve faaliyetleri hakkında kısa bilgi verdi.

TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı, Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu’na TÜRKSOY tarafından yayımlanan ve Türk Dünyası’nın bilge şahsiyeti Dede Korkut’un hikayelerinin şair Kenan Çarboğa tarafından şiirsel dilde anlatıldığı “Korkutname” kitabını hediye etti.

İrfan Tatlıoğlu  ise Bilal Çakıcı’ya Yörük Türkmenlerin geleneksel atkısı Keyfiye ile Türkmenlerin her zaman bağlılıklarını dile getirdikleri Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdiristanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti