“Olcas Süleymenov’u Okumak” sanat albümü tanıtım toplantısı Almatı’da gerçekleştirildi

TÜRKSOY tarafından yayımlanan “Olcas Süleymenov’u Okumak” sanat albümünün tanıtım toplantısı 24 Şubat 2022 tarihinde Kazakistan’ın Almatı şehrindeki A. Kasteyev Devlet Sanat Müzesinde gerçekleştirildi.

 Kazak halkının büyük edebiyat insanı Olcas Süleymenov’un seçilmiş edebi sözlerine ve şiirlerine ithafen Türk Dünyası ressamları tarafından çizilen resimlerden oluşan albümün tanıtım toplantısı Kazakistan’ın önemli kültür ve sanat insanlarının katılımına sahne oldu.

 Toplantıya TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Olcas Süleymenov, A.Kasteyev Müzesi Müdürü Gülmira Şalabeyeva, CaPro Ajansının sahibi Berik Barysbakev, kitaptaki resimleri çizen ressamlar ve birçok sanatsever katıldı.

 Toplantının açılış konuşmalarını TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov gerçekleştirdi. Düsen Kaseinov, TÜRKSOY olarak Türk Dünyası’nın üstün şahsiyetlerine ithafen sanat albümü hazırladıklarını ve bu çerçevede Abay, Cengiz Aytmatov, Nizami Gencevi gibi edebiyat güneşlerini sanatseverlerle buluşturduğunu kaydetti. “Olcaz Süleymenov’u Okumak” sanat albümünün de yazarın 85. doğum yılına ithafen hazırladıklarını belirtti.

 Olcas Süleymenov yaptığı konuşmada, bu değerli kitabın TÜRKSOY tarafından yayımlanmasından çok mutluluk duyduğunu ve kendisi için en değerli hediyelerden biri olduğunu söyledi.

 Toplantı “Olcas Süleymenov’u Okumak” sanat albümünün kurdele açılışı ve karşılıklı hediye takdimi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdiristanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti