Maarif Okullarında Koronavirüs Önlemleri

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, koronavirüs önlemleri kapsamında dünyanın dört bir yanındaki okullarda gerekli önemlerin alındığı belirterek, “Devlet kararlarıyla eğitime ara verilen 10 ülkede Maarif Okullarında eğitime ara verildi. Teknik alt yapısının güçlü olduğu ülkelerde uzaktan eğitim uygulamasına devam ediyoruz.” dedi.

Akgün, Maarif Vakfı’nın yurt dışındaki okullarında alınan koronavirüs önlemlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye Maarif Vakfı olarak 43 ülkede farklı düzeylerde eğitim kurumlarının bulunduğunu belirten Birol Akgün, ülkenin ulusal otoritelerinin koronavirüs ile mücadele çerçevesinde aldığı kararların okullarda uygulandığını belirtti.

Akgün, koronavirüs tedbirlerine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Irak, Gürcistan, Pakistan (kısmi), Kuzey Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Romanya, Avusturya, Afganistan ve Tunus okullarımız eğitime ara vermiş durumda. Teknik alt yapısının güçlü olduğu ülkelerde uzaktan eğitim uygulamasına devam ediyoruz. Okul aile birlikleri ile yakın temas halinde kesintisiz eğitim için çalışmalarımız sürüyor. Biz de Maarif Vakfı merkezi yönetimi olarak Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda Vakıf merkezinden yurt dışına yapılan tüm seyahatleri durdurmuş bulunmaktayız.”

Birol Akgün, eğitimin devam ettiği ülkelerde de korona virüsü ile mücadele yöntemleri konusunda yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri bilgilendirme çalışmalarının sürdüğünü, tatil edilen okullarda dezenfekte çalışmaları devam ederken eğitimin sürdüğü ülkelerde öğrencilere hijyen malzemelerinin dağıtıldığını sözlerine ekledi.

 

https://turkiyemaarif.org/ alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdiristanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti