Bağımsızlıklarının 30. Yılında Türk Cumhuriyetleri Sergisi Yalova’da

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (YAFEM) tarafından bu yıl 24’üncüsü düzenlenen “Türk Boyları Kültür Şöleni” etkinlikleri kapsamında Yalova’da, TÜRKSOY’un “Bağımsızlıklarının 30. yılında Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan” adlı fotoğraf sergisi düzenlendi.

YAFEM tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve Türk halklarının buluşma yerine dönüşen “Türk Boyları Kültür Şöleni” katılımcıların kortej yürüyüşüyle başladı.

Çeşitli ülkelerden gelen sanatçıların ve halk oyunu ekiplerinin katıldığı şölen kapsamında gerçekleştirilen kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Türk Dünyası’ndan basın mensuplarının katıldığı kortej yürüyüşü, 17 Ağustos Deprem Anıtı önünden başlayarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na son buldu.

Kortej yürüyüşünün ardından, TÜRKSOY tarafından kurucu üyelerinin bağımsızlıklarının 30. yılına ithafen hazırlanan ve Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın tabiatı, tarihi ve mimari dokusu, insan manzaraları ile kültür ve sanatını içeren fotoğraflar yer aldığı “Bağımsızlıklarının 30. yılında Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan” adlı fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Serginin açılışı TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Doç.Dr. Bilal Çakıcı, YAFEM Başkanı Özer Koyuncu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali ve TÜRKSOY İdari, Mali ve Hukuki İşler Daire Başkanı Sancar Mülazımoğlu tarafından yapıldı.

Bağımsızlıklarının 30. yılında Türk Cumhuriyetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdiristanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti