4.Dünya Göçebe Oyunları hazırlıkları devam ediyor

29 Eylül-2 Ekim tarihlerinde İznik’te düzenlenecek 4. Dünya Göçebe Oyunları hazırlıkları kapsamında Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkan Vekili Abdulhadi TURUS, beraberindeki organizasyon heyeti ile TÜRKSOY’u ziyaret etti.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev’in kabul ettiği heyette; Hakan Aykaç, Erhan Süalp, İlker Bilgin ve Kuzey Bayraktar yer aldı.

Ziyaret sırasında 4. Dünya Göçebe Oyunları’nın kültürel ve sanatsal programı üzerine TÜRKSOY Kırgızistan Ülke Temsilcisi Kanat Mambetaliyev, TÜRKSOY Daire Başkanları Sancar Mülazımoğlu, Arman Nurmakhamatuly ve Salim Ezer’in katılımlarıyla bir çalışma toplantısı yapıldı.

Etkinlik kapsamında, ‘’TÜRKSOY’un tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz’’ diyen Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkan Vekili Abdulhadi TURUS, ’’4. Dünya Göçebe Oyunları için 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’nın İznik ilçesini yoğun bir çalışma sonrasında, özellikle seçtik. Tüm Türk Dünyasından sporcuları, sanatçıları, tarihçileri, edebiyatçıları ve ismini saymadığım kültürel ve sanatsal değerlerimizi Türkiye’de, Göçebe Oyunları’nda buluşturmak istiyoruz. 600 dönümlük bir alan üzerinde 3000’den fazla sporcunun katılımıyla muhteşem bir şölene imza atacağız. Bu sadece sportif aktivitelerin olacağı bir etkinlik değil aynı zamanda kültürel ve sanatsal programıyla da uzun süre konuşulacak ve iz bırakacak bir etkinlik olacak. Bu açıdan TÜRKSOY’un tecrübesini önemsiyor ve faydalanmak istiyoruz.’’ dedi.

Genel Sekreter Raev ise TÜRKSOY’un 4. Dünya Göçebe Oyunları için gereken tüm desteği vermeye hazır olduğunu belirterek, ‘’Tüm Türk Dünyası sanatçıları bu özel etkinlikte yer almak isteyecektir. Bizler tüm çalışanlarımızla gerek senaryo, gerekse uygulama noktasında tüm birikimimizi memnuniyetle aktaracağız. Bugüne kadar yapılan çalışmalar 4. Dünya Göçebe Oyunları’nın çıtayı çok yukarılara taşıyacağının bir göstergesi.’’ dedi.

Toplantı sırasında alandan görüntülerin yer aldığı bir sunum eşliğinde taraflar projeye dair fikirlerini paylaştı. Toplantı sonunda TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev, TÜRKSOY Ressamlar Buluşması’nda yapılan eserlerden bir eserin yapboz biçiminde üretilmiş kopyasını Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkan Vekili Abdulhadi TURUS’a armağan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdiristanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti