2.ANTALYA DİPLOMASİ FORUMU

Antalya Diplomasi Forumu (ADF), T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ev sahipliğinde ikinci kez Türkiye’nin Antalya şehrinde düzenlendi.

Belek Turizm Bölgesindeki NEST Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin bu yılki teması ‘’Diplomasiyi Yeniden Kurgulamak’’ oldu. TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’un yanı sıra Türk işbirliği örgütlerinin temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte 17 devlet ve hükümet başkanı, 80 bakan, 39 uluslararası örgüt temsilcisi olmak üzere 75 ülkeden katılımcılar yer aldı.

Açılışını T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı, 3 gün süren Forum kapsamında farklı başlıklarda paneller ve oturumlar düzenlendi. Katılımcılar ikili görüşmelerle iş birliklerini derinleştirme fırsatı yakaladı. Etkinliğe ayrıca Türkiye’deki 50 üniversiteden, 30’u mihmandar olmak üzere 256 genç katıldı.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, ‘’ADF Türk diplomasinin önemli bir başarısı, tüm dünya ülkeleri için ise önemli bir kazanımdır.’’

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Antalya Diplomasi Forumu’nu(ADF), Türk diplomasisinin önemli bir başarısı olarak  gördüğünü belirterek “henüz ikincisi düzenlenmesine rağmen  ADF rüştünü ispatlamıştır. Diplomasiye, yeni fikirlere en çok ihtiyaç bulunan bu dönemde, değerli isimleri bir araya getirerek bir fikir ortamı sunmak son derece önemlidir. 17 Devlet ve hükümet Başkanı, 80 Bakan, 39 Uluslararası Teşkilat temsilcisi başta olmak üzere, 75 ülkeden katılımcıyı bir araya getiren bu önemli etkinlik aynı zamanda tüm dünya için önemli bir kazanımdır. ” dedi.

Diplomasi tarihi “Diplomasi Tüneli”nde

500’e yakın medya mensubunun takip ettiği Forumun dikkat çeken alanlarından biri  diplomasi tarihine damga vuran olayların fotoğraflarının yer aldığı “Diplomasi Tüneli” oldu. Tünelin sonunda, arkeolog Osman Hamdi Bey’in eserlerinin yansıtıldığı bir platform ile arka bölümde usta fotoğrafçı Ara Güler’in fotoğraflarına yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdiristanbul travesti Haber |istanbul travesti Bilgi |istanbul travesti |istanbul travesti |travesti | ankara travesti|ankara travestileri |ankara travestiankara travesti